PARAFON 250 MG/300 MG TABLET (20 TABLET)

Beyaz Reçete
SKRS Aktif
Bedeli Ödenir
Üretici:GÜREL
Etken Madde:KLORZOKSAZON, PARASETAMOL
Barkod:8699564012509
113.62 TL
KDV'siz: 103.29 TL

Endikasyonlar

İskelet kası hastalıklarının çoğunda bulunan ağrı, gerginlik ve hareket sınırlamasını giderir. Bel ağrısı, boyun tutulması, servikal sendrom, kas rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasında kullanılır.

Genel Bilgi

Pozoloji ve Uygulama

Yetişkinlerde başlangıç dozu genellikle günde 3-4 defa 2 dikkat alınır, günlük doz daha sonradan günde 3-4 defa 1 tablete indirilebilir. Alkol alan kişilerde, günlük parasetamol dozunun 2000 mg'ı aşmaması gerekir.

Pediatrik Kullanım

12 yaşın altındaki çocuklarda etkililiği ve güvenliliği ispatlanmamıştır. Bu nedenle, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Geriatrik Kullanım

Yaşlı hastalarda kullanımına ilişkin özel bir durum bulunmamaktadır.

Gebelikte Kullanım

PARAFON sadece mutlaka gerekli olmadıkça hamilelerde kullanılmamalıdır.

Emzirmede Kullanım

Parasetamol anne sütü ile bebeğe geçer. Eğer mutlaka kullanılması gerekiyorsa emzirmeye ara verilmelidir.